Několik praktických rad

Pokud zvažujete uložení perinatálních buněk Vašeho dítěte, doporučujeme prostudovat materiály a nachystat potřebnou dokumentaci v dostatečném předstihu před termínem porodu.

Nezávaznou registrací nic nezkazíte, až do doby porodu máte čas se rozmyslet. Bez vyplněné dokumentace Vám však odběr perinatálních buněk v porodnici neprovedou.

 Na základě registrace od nás obdržíte veškeré potřebné informace a bude pro Vás v porodnici nachystán odběrový set na krev či tkáň pupečníku.


 Doporučujeme si dokumentaci přibalit do tašky do porodnice. Zájem o odběr uveďte i do porodního plánu.

 Potom už stačí jen při příjmu k porodu nahlásit Váš zájem o odběr krve a/nebo tkáně a předat porodní asistence potřebnou dokumentaci a vše ostatní již zařídí porodnice.

 Rozumíme tomu, že Váš čas je to nejcennější, proto se v případě potřeby neváhejte na nás obrátit. Jsme tu pro Vás od na zelené lince 800 682 522.


Co se stane po odběru? Jak se dozvím, že vše dobře dopadlo?

Personál porodnice odebranou pupečníkovou krev a/nebo tkáň spolu s průvodní dokumentací odešle do Rodinné banky. Pupečníková krev a/nebo tkáň pupečníku bude zpracována a budou provedeny kontroly jakosti.

 V den zpracování Vám bude zaslána SMS a email potvrzující úspěšné zamražení perinatálních tkání. V ojedinělých případech se může stát, že některý z parametrů kontroly kvality nevyhoví. V tomto případě Vás budou pracovníci laboratoře neprodleně kontaktovat.

 Přibližně 5-6 týdnů po odběru bude poštou na Vámi zadanou kontaktní adresu zaslán jeden výtisk smlouvy podepsaný ze strany Rodinné banky, certifikát o zpracování a uložení a souhrn informací s výsledky. K těmto dokumentům bude přiložena též faktura.