Proč s námi

Rodinná banka perinatálních a mesenchymálních buněk v Národním centru tkání a buněk je špičkovým laboratorním a výzkumným centrem, které se systematicky věnuje nejen ukládání různých lidských tkání nebo kostních štěpů, ale podporuje i aplikovaný výzkum využití kmenových buněk v léčbě mnoha dosud neřešitelných onemocnění.


PETR KOŠKA, PŘEDSEDA PŘEDSTAVENSTVA NÁRODNÍHO CENTRA TKÁNÍ A BUNĚK:

Jako jediná organizace v ČR nabízíme uložení tkáně pupečníku jako samostatný produkt.

Odborníci Národního centra tkání a buněk pracují na vlastním výzkumu s využitím tkáně pupečníku a jedinečnými postupy přetváří původně biologický odpad na potencionální lék.

Z tkáně pupečníku lze vyrobit a zakonzervovat buněčný lék obsahující vysoký počet standardně připravených, namnožených a ověřených mezenchymálních kmenových buněk.


Špičkové centrum

Kromě pupečníkové krve a tkáně pupečníku se zabýváme přípravou dalších produktů z lidských tkání a buněk pro léčebné účely. Spolupracujeme s prestižními medicínskými institucemi a předními experty uu nás i v zahraničí.

Zkušený vědecký tým

NCTB se jako jediná organizace v České republice věnuje regenerativní medicíně napříč všemi obory. Odborníci národního centra tkání a buněk mají se zpracováním perinatálních tkání dlouholeté zkušenosti a sdílejí svoje zkušenosti i se zahraničními organizacemi. Naši specialisté se aktuálně zabývají vývojem léčiv z mezenchymálních kmenových buněk tkáně pupečníku.

Možnost volby

Jako jediná společnost v ČR dáváme nastávajícím rodičům možnost volby, jak se svými perinatálními tkáněmi naložit. Jsme také jediná rodinná banka v ČR, která nabízí tkáň pupečníku jako samostatný produkt. Pro vlastní potřebu si lze v naší rodinné bance perinatálních tkání a buněk nechat uložit pupečníkovou krev a/nebo tkáň pupečníku.

Nejmodernější metody

Jediní v České republice používáme nejmodernější metodu zpracování pupečníkové krve přístrojem SEPAX II. Disponujeme unikátní technologií na zpracování tkáně pupečníku, která zaručuje, že i po rozmražení lze z tkáně získat dostatečné množství vitálních buněk pro případnou léčbu.