Proč je dobré mít uloženu pupečníkovou krev anebo tkáň pupečníku dítěte?

Kmenové buňky z těchto perinatálních tkání umí totiž úžasné věci… Tyto unikátní tkáně obsahují široké spektrum buněk a růstových faktorů, které moderní medicína umí už dnes využít v léčbě a zkoumá jejich další potenciál. Týká se to nejen novorozence, ale dokonce i sourozenců a dalších členů rodiny.

Pupečníková krev při léčbě dětské mozkové obrny

Uložit pupečníkovou krev při porodu? Rodičům vždy říkáme: pokud máte dostatek prostředků, udělejte to… Další z řady příkladů schopností buněk z pupečníkové krve při léčbě dětské mozkové obrny. Ten příběh má dobrý konec.

CNN: Pupečníková krev může pomoci s autismem

Dr. Joanne Kurtzberg z Duke Center: “Pupečníková krev obsahuje spoustu různých druhů buněk a u dětí s autismem spoléháme na buňky, kterým říkáme monocyty. Výzkumný tým doufá, že obnoví spoje do mozku.”

CBS: Nové možnosti pro děti s mozkovou obrnou

Potvrzuje se neskutečný potenciál kmenových buněk, pocházejících z pupečníkové krve, která byla uskladněna za porodu. Americká televizní stanice CBS přinesla další z příkladů úspěšné léčby dětské mozkové obrny. 

Odběr krve pupečníku je pro maminku zcela bezpečný

Prof. MUDr. Pavel Ventruba, DrSc., MBA, přednosta Gynekologicko–porodnické kliniky LF MU a FN Brno, hlavní odborníkem pro gynekologii a porodnictví, předseda odborné společnosti pro asistovanou reprodukci.