Záloha Home Page

PUPEČNÍKOVÁ KREV

Pupečníková krev je krev právě narozeného dítěte, která zůstává v placentě a ve zbytku pupečníku po odstřižení pupeční šňůry.

VÍCE O PUPEČNÍKOVÉ KRVI

TKÁŇ PUPEČNÍKU

Tkáň pupečníku je v podstatě část pupeční šňůry Vašeho dítěte. Pupeční šňůra spojuje placentu s dítětem…

VÍCE O TKÁNI PUPEČNÍKU

PLACENTA

Placenta (také plodový koláč, plodové lůžko) je orgán, který zabezpečuje miminku vše, co potřebuje, dokud ho žena nosí v bříšku.

VÍCE O PLACENTĚ

Novinky a akce

Monitorujeme a zaznamenáváme dění po celém světě a přinášíme tak nejnovější informace z oblasti regenerativní medicíny. Podporujeme aktivity pro budoucí maminky a snažíme se citlivým a odborným přístupem vysvětlovat přednosti odběru a uložení perinatálních tkání a buněk.

Pacient po mrtvici se zotavuje po infuzi pupečníkové krve

Parent’s Guide to Cord Blood – Společnost StemCyte s potěšením oznamuje pozoruhodné uzdravení pacienta, který byl v důsledku mrtvice ochrnutý na jednu stranu těla. Tento pacient obdržel infuzi odpovídající jednotky pupečníkové[…]

Více

Bezpečnost pupečníkové krve skladované na Ukrajině

Parents Guide to Cord Blood – O jednotkách pupečníkové krve uchovávaných na Ukrajině by rodiče měli vědět především to, že doposud (k 11. březnu 2022) jsou bezpečně uloženy. Za současných[…]

Více

Světový den pupečníkové krve připomíná význam jejího uchování

Letos byl 15. listopad vyhlášen Světovým dnem pupečníkové krve, každoroční akcí, jejímž cílem je zvýšit povědomí o přínosech transplantace pupečníkové krve pro život a zároveň poučit rodiče, zdravotníky a širokou[…]

Více
TERAPEUTICKÝ POTENCIÁL PUPEČNÍKOVÉ KRVE A TKÁNĚ PUPEČNÍKU

Dlouhá historie v transplantační medicíně a nyní v éře regenerační medicíny. Perinatální buňky dělají úžasné věci.

Buňky pupečníkové krve a tkáně budou schopny v budoucnosti léčit různé nemoci. Podívejte se na čem pracují špičkové týmy po celém světě.

CHCI VĚDĚT VÍC

Co se děje s odebranou tkání? Krok za krokem

Odebráním pupečníkové krve, tkáně nebo placenty naše práce teprve začíná. Je to ucelený proces, který vyžaduje spolupráci porodníků, odborného personálu nemocnic, nekompromisních řidičů a laboratorních expertů.

ODBĚR

Odběr pupečníkové krve a tkáně pupečníku se provádí krátce po narození dítěte, avšak až po přestřižení pupeční šňůry. Proces je bezpečný a bezbolestný pro dítě i matku. Odběr pupečníkové krve lze uskutečnit i v případě porodu císařským řezem.

KRYOKONZERVACE

Po zpracování a provedení potřebných vyšetření je pupečníková krev uložena v kryokazetě a tkáň pupečníku v kryotubách. Pomocí speciálního přístroje jsou řízeně zamraženy a uloženy při teplotě pod – 150 °C, což udržuje jejich kapacitu neporušenou po mnoho let.

PŘEVOZ DO LABORATOŘÍ

Ihned po odběru jsou pupečníková krev a tkáň pupečníku označeny jedinečnými kódy, uloženy při teplotě 2 až 8 °C a při téže teplotě ve speciálních kontejnerech transportovány do našich laboratoří, kde jsou neprodleně zpracovány.

DLOUHODOBÉ SKLADOVÁNÍ PRO PŘÍPADNOU LÉČBU

Pupečníková krev a tkáň pupečníku jsou uloženy v kryoskladu v kontejnerech v tekutém dusíku nebo jeho parách. Kontejnery jsou nepřetržitě monitorovány. Je tak zaručeno, že buňky vašeho dítěte jsou bezpečně uchovány až do doby případného vydání k léčbě.

PETR KOŠKA, PŘEDSEDA PŘEDSTAVENSTVA NÁRODNÍHO CENTRA TKÁNÍ A BUNĚK:

Proč si uložit tkáně v naší bance?

Rodinná banka pupečníkové krve a tkáně v NCTB je špičkovým laboratorním a výzkumným centrem, které se systematicky věnuje nejen ukládání lidských tkání nebo kostních štěpů, ale podporuje i aplikovaný výzkum využití kmenových buněk v léčbě mnoha dosud neřešitelných onemocnění.

ŠPIČKOVÉ CENTRUM

Kromě pupečníkové krve a tkáně pupečníku se zabýváme přípravou dalších léčivých přípravků z lidských tkání a buněk. Spolupracujeme s medicínskými autoritami u nás i v zahraničí.

MOŽNOST VOLBY

Jako jediná společnost v ČR dáváme nastávajícím rodičům možnost volby, jak se svými perinatálními tkáněmi naložit. Jako jediní také nabízíme tkáň pupečníku jako samostatný produkt.

ZKUŠENÝ VĚDECKÝ TÝM

NCTB se jako jediná organizace u nás věnuje regenerativní medicíně napříč obory. Naši specialisté se nyní zabývají vývojem léčiv z mezenchymálních kmenových buněk tkáně pupečníku.

NEJMODERNĚJŠÍ METODY

Jako první u nás používáme nejmodernější zpracování přístrojem SEPAX II.  Disponujeme unikátní technologií na zpracování tkáně pupečníku, která zaručuje dostatečné množství vitálních buněk pro budoucí léčbu.

ZUZANA ŠALOMOUNOVÁ, VEDOUCÍ TÝMU TKÁŇOVÉ BANKY

Navštivte naše laboratoře

Nejlepší je vidět vše na vlastní očit. Ochotně vám představíme naše laboratoře a kryocentrum, kde jsou uloženy pupečníkové tkáně a krev. Přesvědčte se, že je vše pod stálým dohledem a v těch nejlepších rukách.

>PROHLÉDNĚTE SI FOTOGRAFIE Z NAŠICH LABORATOŘÍ
VLASTNÍ KAPACITA

Pupečníková krev a tkáň je zpracovávána i ukládána v České republice přímo v laboratořích Národního centra tkání a buněk v Brně.

PLATÍTE AŽ PO ULOŽENÍ

Přebíráme odpovědnost za kvalitu. Platíte až poté, kdy jsou pupečníková krev a tkáně řádně zpracovány, uloženy a je vám zaslán certifikát.

POVOLENÍ A DOZOR

Máme povolení k vývozu i dovozu pupečníkové krve a tkáně pupečníku. Veškeré činnosti podléhají dozoru Státního ústavu pro kontrolu léčiv.

NAHLÉDNĚTE POD POKLIČKU

Budoucím klientům umožňujeme nahlédnout do našich laboratoří, aby se na vlastní oči mohli přesvědčit o kvalitě a profesioálním přístupu.

Nejmodernější technologie v našem centru

Abychom se mohli zodpovědně postarat o vaše tkáně, potřebujeme nejen špičkové laboratoře se superčistým prostředím a moderním vybavením, ale také ty nejlepší lidské ruce, které vše dokonale zpracují a nakonec uloží do kryobanky. Můžete se o tom sami nyní přesvědčit.

Zkušenosti maminek a odborníků

Velká společnost, jako je ta naše, toho napovídá spoustu, aby vás přesvědčila o efektivitě vašich investic. Možná nám tak nemusíte věřit, ale můžete si přečíst co autenticky říkají maminky a odborníci.

CHCI VĚDĚT VÍC

Vedoucí laboratoře andrologie a spermatologie na oddělení genetiky a reprodukce Výzkumného ústavu veterinárního lékařství v Brně, zakladatelka spermabanky psího plemene v ČR

MVDr. Petra Přinosilová, Ph.D.

Jako modelka pracovala již od 15 let v zahraničí. Vystudovala diplomacii. Ráda sportuje a hlouběji se zajímá o zdravé stravování, cestuje po světě a poznává jiné kultury. Baví ji cizí jazyky a momentálně je na mateřské dovolené.

Hana Svobodová

Je přednostou Gynekologicko–porodnické kliniky LF MU a FN Brno. Zabývá se zejména rozvojem nových metod diagnostiky a léčby poruch plodnosti, reprodukční endokrinologií a operativou.

Prof. MUDr. Pavel Ventruba, DrSc., MBA

Máte nějaký dotaz? Zavolejte nám na bezplatnou telefonní linku 800 682 522.

Náš tým

MUDr. Serhiy Forostyak, Ph.D.

Vedoucí oddělení Research and Developement

Ing. Stanislava Košková

Vedoucí úseku Moderní terapie a buněčných transplantátů

Ing. Zuzana Šalomounová

Product manager pro perinatální tkáně a buňky

Mgr. Marie Vaškůjová

Laboratorní specialista úseku Moderní terapie a buněčných transplantátů

Nezávazná registrace